Chlór je silné oxidační činidlo, které vás nikdy nezklame

Chlorová chemie dlouhodobě kraluje žebříčku nejoblíbenějších přípravků pro údržbu bazénové vody. Není to žádným překvapením, neboť přípravky na bázi aktivního chlóru jsou velmi spolehlivé, účinné a stabilní. Chlór je zkrátka silným oxidačním činidlem, které vás v boji s nežádoucím organickým znečištěním vody nikdy nezklame.

můstek

Organické znečištění bazénové vody tvoří především mikroorganismy v podobě sinic a řas. Jejich typickou vlastností je, že se ve vodě vašeho bazénu mohou objevit ze dne na den naprosto odkudkoli, a nadto se dokážou velice rychle množit. Několik málo dní nepozornosti stačí k tomu, aby se váš bazén proměnil v odpudivou zelenou stoku – vždyť takové překvapení čeká ročně na mnoho majitelů zahradních bazénů, kteří si odskočili na víkend pryč. Aby se něco podobného nestalo i vám, tak je nezbytné, abyste ve své bazénové vodě udržovali optimální koncentraci aktivní látky v podobě chlóru, která nedá mikroorganismům žádnou šanci.

Chlorace vody v bazénu není nic složitého, když máte po ruce širokou škálu výrobků chlorové bazénové chemie https://www.chlorito.cz/chlorova-chemie od těch tekutých, například v podobě chlornanu sodného, přes sypké granulované přípravky, až po tablety velice pohodlné na použití. Na trhu jsou dokonce i tablety, které zastanou hned několik nezbytných funkcí najednou, takže nejenže vodu desinfikují, ale rovněž udržují optimální hodnotu pH, shlukují drobné částečky a brání vzniku inkrustací. Je tedy jasné, že každý si mezi těmito přípravky snadno vybere ty pravé.

kruh

K tomu, abyste věděli, jaký přípravek máte aktuálně použít, je nezbytné, abyste pravidelně sledovali koncentraci aktivního chlóru v bazénové vodě s pomocí speciálních testerů. Díky nim se dozvíte, zda máte koncentraci chlóru skokově zvýšit, třeba s pomocí přípravku chlor šok, anebo ji máte naopak rychle snížit pomocí přípravku chlor stop. Jak přebytek, tak nedostatek chlóru může škodit, proto je nezbytné sledovat jeho hodnoty v bazénové vodě.