Proč páry, které cestují společně, zůstávají spolu?

·        Pracujete jako tým

Úspěšné páry vědí, jak problém řešit a dojít ke kompromisu, a není lepší místo, jak tyto dovednosti zdokonalit než na cestě. Plánování a rezervace cesty, navigace do neznámého města a zvládnutí neočekávaných výzev, jako jsou zmeškané lety, ztracené kreditní karty nebo dokonce podvodníci, vyžadují týmovou práci. Překonání takových překážek vás nepochybně sblíží a pomůže vybudovat důvěru. Učinit společná rozhodnutí není vždy snadné, zvláště, pokud máte různé styly cestování. Pokud se začnete hádat, zastavte, spolupracujte a poslouchejte.
vzkaz v písku

·        Zažijete spolu nové věci

Společně nasbíráte nové zážitky. Můžete se na cestách zamilovat do určitého jídla, nechat se okouzlit krásnými rostlinami, to vše vás bude inspirovat. Ať už vaše břicho kručí při pohledu na neobvyklé pouliční občerstvení nebo máte radost, když objevíte exotického ptáka ve volné přírodě, na tyto společné zážitky budete s láskou vzpomínat. Společně poté můžete uvařit vaši oblíbenou thajskou kuchyni pro vaše přátele.

·        Budete mít pauzu od stereotypu

Cestování přerušuje každodenní rutinu a vrací do vašeho vztahu spontánnost.  Pokud vás stereotyp nudí, rozmýšlíte o svém životě a chcete se udělat nějaké změny, které vám pomůžou, jako je například omezení sledování televize nebo přijetí nového koníčku, může vám v tomto společná dovolená pomoci. Nechce se inspirovat, ale pozor, aby se po návratu nevrátilo vše zpět do starých kolejí.

·        Poznáte vaše slabiny

Je toho hodně, co se můžete o člověku dozvědět, když pozorujete jeho chování při cestování. Balicí techniky (nebo jejich nedostatek), zvyklosti na snídani formou bufetu, chování ve stresu, to vše může zvýraznit charakterové rysy, které jste dosud neviděli. Úspěšné páry mohou zjistit, že jejich slabosti jsou zcela synchronní, nebo alespoň doplňkové.
novomanželé na pláži

·        Vytváříte vzpomínky, které vám vydrží celý život

Nepotřebujete obejít zeměkouli, abyste vytvořili nádherné vzpomínky, ale pomůže vám to. Poté, co jste se potýkali s transsibiřskou cestou, projížděli po Amazonii, nebo na silnici Route 66, budete mít spoustu nádherných zážitků, které si ve vašem stáří připomenete a pobavíte s nimi i vaše vnoučata.

4.5
04