V Brazílii je na co koukat

Na jejím území je Amazonský prales. Jedná se největší tropický deštný prales na světě. Jeho rozloha činí 5 500 000 kilometrů čtverečních. Mluví se zde portugalsky. Všichni víme, že město Rio De Janeiro pořádá každoročně v únoru karneval. Do roku 1960 bylo hlavním městem, pak žezlo převzala Brasília.
mraky nad městem
Stejně tak všichni známe pláž Copacabana. Jedná se o jednu z nejznámějších pláží světa. Najdeme ji ve městě  Rio de Janeiro. Je dlouhá 4 km a určitě vás zaujme svou jedinečnou polohou mezi Atlantikem a žulovými skalami. Bary vám zaručí, že nudit se nebudete ani v noci.
Zdejší promenáda byla dokončena roku 1970 a je z černých a bílých kostek.
Socha Krista Spasiteleje taktéž v tomto městě. Je 30 m vysoká a stojí na 8 metrovém piedestalu. Má o všem přehled, protože stojí na sedmisetmetrovém vršku Corcovado. Je i s dalšími památkami Ria na seznamu UNESCO.
Rio v noci nespí. Žije latinskoamerickými rytmy jako je forro, zouk nebo samba.
Praca da Liberdade(náměstí Svobody) je důležitým náměstím v Porto, protože spojuje staré město s novým. Uprostřed stojí 10 metrová bronzová jezdecká socha krále Petra IV. z roku 1862. Král v ruce drží ústavu a ukazuje ji lidem.
Rua cobertanení nic jiného než Krytá ulice. Je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Gramado. Je 100 m dlouhá se skleněnou střechou. Na Vánoce ulice Coberta Street je krásně ozdobená a stojí tu velký vánoční strom, kde pěvecké sbory z celého města zpívají a navozují tu správnou atmosféru.
památník Krista
Sao Paulo získalo jméno na počest apoštola Pavla z Tarsu. Ještě v 17. století nebylo větší než vesnice. Dnes zde žije na 20 milionů obyvatel. Nejpočetnější skupinou obyvatel jsou potomci italských migrantů. Mezi důležité menšiny patří Arabové a Japonci. Dějiny ale poznamenal obchod s otroky, proto je zde i nezanedbatelný podíl černošské populace.
Ale i v sociální oblasti tu narazíte na velké rozdíly. Bohatství a naproti tomu stojí do očí bijící bída. Ta je tu taková, že ani humanitární pomoc nezabrání jejímu rozrůstání. V chudinských čtvrtích žije až 20 % obyvatel.
Chrám Bom Jesus do Congonhas je římskokatolický poutní chrám. Stojí ve městě Congonhas ve státě Minas Gerais.  Je zapsaný na seznamu UNESCO.
Vystavěn byl v druhé polovině 18. století.
Národní park Pantanal Matogrossense  je zapsaný na seznamu UNESCO. Je ve spolkovém státě Mato Grosso. Jedná se o součást chráněného území regionu Pantanal. Jde o jeden z největších sladkovodních ekosystémů na světě. A to díky řekám Cuiabá a Paraquay. Milovníci přírody si zde přijdou na své.
vodopády Brazílie
V hlavním městě najdete Katedrálu Zjevení Panny Marie (Catedral Metropolitana de Nossa Senhora Aparecida). Dokončena byla roku 1970 a je národní historickou a uměleckou památkou. Opěrnou konstrukci tvoří 16 betonových sloupů ve tvaru hyperboloidu. Cestou projdete kolem velkých bronzových soch čtyř evangelistů.
Cesta po zajímavostech Brazílie vás nadchne. Není nejmenší důvod se sem nevydat.