Vhodné barvy do ložnice

Pokud už se vrhnete do úpravy vaší ložnice, měli byste vycházet z toho, jakou máte představu o relaxaci a také z toho, co všechno v ložnici budete mít. Někdo má v ložnici pracovní kout s psacím stolem, někdo zase toaletní stolek pro chvíle vlastního zkrášlování. Pokud chcete v prostoru cítit klid, zvolte si spíše ze studených barev. Pokud máte pocit, že byste ložnici chtěli spíše zahřát, protože na vás chlad místnosti nepůsobí dobře, zvolte teplé tóny. Někdo může sáhnout samozřejmě po sytých a výrazných barvách, někdo naopak zase po neutrálních a jemných tónech. Každá varianta však má své kouzlo.
vysoká postel
TEPLÉ BARVY
Pokud milujete krásná slunečná rána, bude pro vás ideální zvolit barvy, jako je červená, oranžová či žlutá. Nejlépe, pokud vyzkoušíte, zvolíte různé druhy odstínů těchto barev, protože jejich kombinace bude velmi pozitivně působit na vaši psychiku. Ucítíte, jak vás barvy každé ráno nabíjí do dalšího dne.
Tyto teplé barvy jsou obzvlášť oblíbené, neboť v zimě a obecně v sychravých dnech dokáží částečně svoji povahou zastoupit pocity, které ve vás vyvolává letní slunce.
bílá ložnice
STUDENÉ BARVY
Pokud jste spíše aktivními a divokými lidmi, může se stát, že potřebujete v ložnici spíše aktivitu zklidnit a svoji divokou povahu utlumit. Pak by pro vás měly být vhodnější variantou naopak barvy studené. Pro tyto účely je vhodné zvolit spíše modré barvy, chladné odstíny zelené nebo fialové.

NEUTRÁLNÍ BARVY
Pokud však jste typem, který rád v interiéru mění celkový dojem podle ročního období, či podle nálady, vyberte základy v neutrálních odstínech a tónech barev, abyste takto vytvořili adekvátní podklad pro výraznější barevné prvky a dekorace.
starožitný nábytek
Já osobně jsem zvolila v celém bytě neutrální a přírodní odstíny zdí a nábytku. Podle módních trendů, ročních období a celkové nálady pak měním dekorace právě podle potřeb. Na jaře a v létě většinou volím studené doplňky, abych celkově byt uklidnila a uklidnila i svoji mysl. V momentě, kdy začínají chladné a sychravé dny, orientuji se spíše na teplé prvky dekorací interiéru, abych domov prozářila.